wtorek, 10 kwietnia 2012

Porady fotograficzne cz. 1


Dlatego że sporo dziewczyn interesuję się fotografią postanowiłam stworzyć post o podstawach fotografii. To będzie taki 'poradnik'. Następna część będzie nosiła tytuł "Jak zrobić takie zdjęcie?" Myślę że to będą dość ciekawe posty.
Zapraszam do czytania !Szybki start. Jak zrobić swoje zdjęcie pierwszą lustrzanką ?

Z reguły pierwsze zdjęcie, jakie wykonujemy naszym nowym aparatem jest wykonane na zielonym programie auto. Dlaczego? Bo tak jest najszybciej. Każdy aparat fotograficzny jest wyposażony w program oznaczony zieloną ikoną, czyli automatyczny program autoP. Fotografowie - amatorzy chętnie z niego korzystają, często nie zastanawiając się nad tym, jakie ma właściwości, do czego może się przydać, a do czego się kompletnie nie nadaje.

PROGRAMY TEMATYCZNE w aparacie fotograficznym szczególnie cenią sobie osoby początkujące. Dlaczego? Każdy motyw fotograficzny wymaga trochę innych parametrów zdjęcia. Inaczej ustawiamy aparat fotografując góry, a inaczej wykonując portret. Programy tematyczne zostały skontrowane tak, by ułatwić fotografującemu zadanie.

Program tematyczny Krajobraz jest najczęściej używanym. Początkujący fotograf lubi uwieczniać widoki, a ta funkcja pozwala uzyskać całkiem zadowalający efekt.

Tryb zdjęć seryjnych jest niezwykle przydatny nie tylko w sytuacjach dynamicznych i pełnych ruchu, lecz także całkiem statycznych. Umiejętne stosowanie trybu zdjęć seryjnych może przynieść znakomite rezultaty, jednak trzeba wiedzieć jak z niego skorzystać, by nie doszło na przykład do przepełnienia bufora pamięci w aparacie cyfrowym.

Pozdrawiam, Batman.
xoxo

10 komentarzy:

 1. Ciekawe porady:)
  Gdy uzbieram na nowy aparat na pewno do nich wrócę :]

  Obserwuję:*

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny poradnik, na pewno skorzystam.
  dodaję się do obserwatorów ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodaję ten post do zakładki "moje ulubione" przydatny ! :*

  http://mealm.blogspot.com/ Zapraszam ! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No ciekawe ciekawe, ja niestety nie mam lustrzanki, a strasznie chciałabym mieć ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. super porady, dzięki :)
  zapraszam do mnie, będzie miło jak wpadniesz. Można dodawać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przydatny artykuł! Z chęcią będę czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie poczytam twoje porady, obserwujemy?

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie, że postanowiłaś zamieszczać takie posty bo są bardzo przydatne i napisane przede wszystkim w łatwym języku dla początkujących. ;)

  OdpowiedzUsuń

Skomentuj, a na pewno się odwdzięczę !