czwartek, 12 kwietnia 2012

Porady fotograficzne cz. 2

Heej . : )
Wczorajszy dzień był strasznie męczący, już zapowiedziano nam kartkówkę i sprawdzian, więc musiała się uczyć. Dzisiaj kolejna część porad fotograficznych. 
Miłego czytania . ;]

Jak zrobić takie zdjęcie ?
Krajobraz. 
ZDJĘCIE POD SŁOŃCE jest zawsze trudne. W tym przypadku Słońce było przymglone, co ułatwiło nieco zadanie. Jednak wciąż zdjęcie to wymagało pewnych zabiegów, by uchwycić
zarówno kolor zachodzącego Słońca jak i detale w cieniu.
JAK PORADZIĆ SOBIE Z SILNYM SŁOŃCEM SKIEROWANYM W OBIEKTYW. Trudność polega na tym jak uniknąć zaświetleń w obiektywie (tzw. blików). Jeśli Słońce jest nisko nad horyzontem, to ułatwia sprawę.

Pustynia Atakama, przedgórze Andów. Do FOTOGRAFOWANIA PUSTYNI można podejść na wiele sposobów, polecam sposób mało standardowy, dzięki czemu uzyskamy niezwykły efekt.

PEJZAŻ GÓRSKI nie jest łatwym tematem fotograficznym. Ogromne odległości między pasmami, mgły i inne zakłócenia sprawiają, że dobre zdjęcie jest trudne do zrobienia. Zwłaszcza, gdy chcemy uchwycić dodatkowe elementy.

POMYSŁ NA ZDJĘCIE przy standardowej optyce. Na jakość naszego zdjęcia, ma wpływ nie tylko technika jego wykonania, ale również pomysł i KOMPOZYCJA.

Pozdrawiam, Batman. 

4 komentarze:

 1. Ciekawy efekt ci wyszedł. Dodałam do obserwowanych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniałe rady
  Skąd je bierzesz?
  Zadasz pytania w poście http://kochajaca-wlasny-swiat.blogspot.com/2012/04/czwartek.html ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. trochę z głowy, trochę z internetu :D

   Usuń
 3. Świetny efekt i ciekawe rady ;)

  OdpowiedzUsuń

Skomentuj, a na pewno się odwdzięczę !